Klasy drugie w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

12 października 2022 r. klasa 2a i 2b pojechały do Sulejówka na warsztaty w Muzeum Józefa Piłsudskiego: „Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych”.  Były to interaktywne zajęcia łączące elementy spektaklu lalkowego („teatr w walizce”) z pedagogiką zabawy. Zaprezentowana została bajka o psie i wilku autorstwa Jeana de La Fontaine’a.  Stała się ona osią do rozmowy na temat wolności, podległości i niepodległości. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom sensu Święta Niepodległości.

Nie jest łatwo rozmawiać z dziećmi o tak ważnych kwestiach, ale dzięki tej lekcji uczniowie dowiedzieli się o ważnych wartościach oraz prawach obywatelskich i społecznych. Warsztaty były dla uczniów bardzo interesujące i angażujące. Po zajęciach odbył się krótki spacer po ogrodzie.

Marzena Delak