Mikołajki  klasie Ib

6 grudnia to dzień wyjątkowy przede wszystkim dla wszystkich dzieci, które przez cały rok czekają na Świętego Mikołaja. Nie mogło go zabraknąć również w tym roku w klasie 1b. Już od samego rana podekscytowani uczniowie z niecierpliwością nasłuchiwali, czy do klasy nie zbliża się ten ukochany przez wszystkich gość. Aby czas oczekiwania zbytnio się nie dłużył dzieci zapoznały się z tradycją tego zimowego święta, wysłuchały historii o pochodzeniu Świętego Mikołaja oraz z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy wykonały wspólną choinkę. Nie zapomnieliśmy jednak o tym, że jesteśmy już w 1 klasie i każda zabawa oprócz mnóstwa radości i śmiechu pozwoliła dzieciom zdobywać nową wiedzę. Było świąteczno- mikołajkowe kodowanie na macie i tematyczne zabawy ruchowe. Po tych pełnych wrażeń chwilach przyszedł czas na ten najważniejszy moment, a mianowicie prezenty od Świętego Mikołaja. Jak wszyscy wiemy jest on niezwykle zapracowany w tym świątecznym okresie i nie zawsze może osobiście wszystkich odwiedzić, ale nigdy nie zapomina o żadnym dziecku. W tym roku jego pomocnikiem okazała się p. Kasia, która przekazała naszym bardzo grzecznym uczniom piękne prezenty. Dzieci otrzymały wspaniałe bombki z imionami i przepyszne słodkości. Jak się okazało Mikołaj nie zapomniał również o p. Kasi i p. Ani, które dostały przepiękne kubki. Zajęcia zakończyliśmy w doskonałych humorach i z uśmiechami wyczekujemy na kolejne odwiedziny Mikołaja.