Ogródek klasy IIa, czyli obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi

W sobotę 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. W naszej klasie już w czwartek zaczęliśmy jego obchody. Każdy z nas przyniósł do szkoły kwiatka, którego można posadzić w ogródku. Do tego przygotowaliśmy ziemię, narzędzia ogrodnicze i razem z paniami wyszliśmy na patio przed naszą klasę. Tam przy pomocy pani Agnieszki, która na co dzień dba o naszą szkołę oczyszczaliśmy gazony z chwastów. Następnie każdy w wybranej donicy robił dołek i sadził swojego kwiatka. W jednej chwili zrobiło się kolorowo i wiosennie. Tylko patrzeć, jak do naszego klasowego ogródka przylecą pszczoły i inne owady, o które w ten sposób chcemy zadbać. Oczyszczony teren cieszy nie tylko oko, ale i przypomina nam o dbaniu i planetę. Tak niewiele trzeba, żeby było czysto i ładnie. Dziękujemy za pomoc p. Agnieszce i rodzicom, którzy zadbali o to, żebyśmy mieli co posadzić w ogródku klasy IIa.

Anna Marczuk