Klasa IIIa poznaje wydarzenia sprzed lat

Miniony tydzień w klasie IIIa upłynął pod hasłami: pamięć, wojna, powstanie, bohaterzy i wolność. Rozmawialiśmy o najbardziej dramatycznych wydarzeniach ostatnich dziesięcioleci, czyli o II wojnie światowej. Uczniowie przeprowadzili sondę wśród rówieśników i pracowników szkoły na temat: Z czym kojarzy ci się wojna? Tworzyliśmy też oś czasu, na której ułożyliśmy chronologicznie omawiane przez nas wydarzenia, a także stworzyliśmy odezwę w postaci gołębi pokoju, na których wypisaliśmy hasła antywojenne. Odwiedziła nas także mama Asi. Pani Anita opowiadała nam o prapradziadku, po którym mają rodzinną pamiątkę w postaci pamiętnika. Oglądaliśmy film o obronie Westerplatte i słuchaliśmy komunikatu, który naród usłyszał w czasie wybuchu wojny. Przez cały ten czas czytaliśmy wiersze o wojnie, informacje o powstańcach i słuchaliśmy ich wspomnień. Niektórzy uczniowie dodatkowo zebrali wspomnienia w swoich rodzinach wysłuchując historii babć, prababć, dziadków i pradziadków.

Anna Marczuk