„Bitwa na nakrętki”.

Szkolne Koło Wolontariatu przy aktywnym współudziale pani Kasi i p Ani z klasy 2B oraz p Ani z klasy 2A przystąpiło do konkursu i akcji charytatywnej Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowe dla Dzieci – „Bitwa na nakrętki”. Konkurs zorganizowany jest od dnia 11.09 2023 do 31.05.2024 roku.  Finał akcji odbędzie się 07.06.2024 roku. Celem konkursu jest pozyskanie funduszy dla w/w Fundacji i promowanie ekologicznego stylu życia. W akcji można zbierać: zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itp., zatyczki, korki, przykrywki, dekle, łyżeczki, miarki np. na mleko, od syropów itp., opakowania po jajkach niespodziankach. Uczniowie każdej klasy gromadzić będą swoje materiały plastikowe w swoich klasach. Nagrody konkursowe sponsorowane przez Fundację, zostaną przyznane szkole, która zbierze największą ilość odpadów plastikowych.
Ilona Babulewicz

Katarzyna Kalbarczyk