,,Stare podręczniki przekazane na makulaturę”

Nasza szkoła stanęła przed problemem pozbycia się starych, nieaktualnych podręczników szkolnych. Z inicjatywy Pani Wice Dyrektor Marta Głodek, koordynatorek Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wolontariuszy rozpoczęliśmy „akcję” poszukiwawczą firmy, która przejmie od nas taki „bagaż”. Teraz już nie jest to takie proste, bo musi być określona ilość kilogramów i za odbiór trzeba zapłacić.  W innych czasach dla wszystkich dostępne były punkty skupu makulatury. Na chwilę obecną – nie ma chętnych firm. Oto bieżące ceny zaczerpnięte z dostępnych źródeł internetowych:  1 kg makulatury kartonowej- 35 groszy, 1 kg makulatury gazetowej-90 groszy, 1kg makulatury mix-50 groszy.

Znalazłyśmy warszawską firmę EKOCity Gospodarka odpadami, która przyjechała do naszej szkoły, odebrała zmagazynowany materiał i zrobiła to bez żadnych opłat, za DARMO. Nazwa firmy sugeruje nieodłączną część ekologicznego stylu życia i tego między innymi doświadczyliśmy, tak prosperuje. Dla tej firmy ekologia w firmie i w domu to nie pusty frazes. Dzięki takiej firmie dołączamy do coraz większego grona osób, które działają ekologicznie i z pożytkiem dla otaczającego nas środowiska.

Dla wspólnej korzyści każdego z nas. Dziękujemy.

Szkoła Podstawowa nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi Warszawa Wesoła

Ilona Babulewicz