„Matematyka w szkole” – klasa IIIa realizuje moduł I Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”.

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy IIIa ponownie  zgłosili się do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. W październiku uczniowie rozpoczęli realizację pierwszego modułu – „ Matematyka w szkole”. Zadaniem uczniów było poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Jak matematyka łączy się ze szkołą? Czy można ją znaleźć tylko podczas zajęć z edukacji matematycznej? Podczas jego realizacji uczniowie oglądali film oraz wykonywali różnorodne zadania zaproponowane przez autorkę projektu. Dzieci wybrały się również na spacer po budynku szkoły i odkryły, że matematykę można znaleźć na każdym kroku. Wspólnie z bohaterami projektu Natalką i Antkiem dzieci odkryły, że świat liczb otacza nas z każdej strony.