ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE IIIA

17 listopada klasa IIIa wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia . Celem akcji było uczenie się matematyki przez zabawę oraz zachęcenie uczniów do utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Na początku został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, które z dumą wkleili do zeszytów. Następnie dzieci rozwiązywały różne zadania, przechodząc przez 12 przygotowanych stacji Rozwiązywali zagadki, łamigłówki, szukali przykładów w wykreślankach, a nawet odgadywali ilorazy skacząc na skakance. WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji fantastyczna zabawa. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji z wykonanych zadań.