Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie IA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w niedzielę, dlatego w naszej klasie obchodziliśmy go w poniedziałek  30 października. Gościem w naszej klasie była uczennica klasy VIIIa Hania Zając. Nasza koleżanka przeczytała nam pierwszy rozdział książki Joanny Papuzińskiej pt. „Jak się koty urodziły”. Przeczytany fragment bardzo nam się podobał. Na jego podstawie zrobiliśmy rysunek głównej bohaterki. Następnie wysłuchaliśmy pierwszej przygody małego króliczka, bohatera książki pt. „Listy Feliksa”  Annette Langen. Na zakończenie odgadywaliśmy tytuły bajek, które rozpoznawaliśmy po fragmentach postaci.

Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.