Przerwa na czytanie.

26 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji czy miejscu. Tego dnia zaczytanych można było spotkać wszędzie: w bibliotece, na szkolnym korytarzu, w salach lekcyjnych, w świetlicy i w sali gimnastycznej. W akcji wzięło udział 155 osób.

Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania!

Agnieszka Juszyńska