Dzień Dyni w klasie Ib

Święto Dyni w klasie Ib to kolejny w tym roku dzień pełen wrażeń i ciekawej zabawy. Było pomarańczowo i naprawdę wesoło. Dzieci w swoich „dyniowych” strojach wysłuchały ciekawostek o dyniach i wzięły udział  w rozmowie pt.: Co można zrobić z dyni?, z której dowiedziały się m.in., że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej zrobić wiele pyszności np. zupę, placuszki, dżem czy ciasto a nawet „dyniowy” makaron. Z dużym zaangażowanie uczestniczyły też w proponowanych zabawach edukacyjnych utrwalających poznane litery i doskonalących umiejętności matematyczne. Podczas zajęć plastycznych uczniowie samodzielnie wykonali zabawne harmonijkowe dynie i piękne dyniowe lampiony, które z dumą prezentowali podczas sesji zdjęciowej. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło tego dnia również elementów kodowania. Na zakończenie, pracując w grupach, uczniowie odkodowali hasło dnia, które brzmiało: Dynia jest do jedzenia a nie do straszenia.

Był to naprawdę dzień pełen pozytywnych emocji, z niecierpliwością czekamy na kolejne takie święto!

Katarzyna Jankowska