Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Razem przez świat” w klasie IIa

W ramach realizacji 6 modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Razem przez świat” uczniowie klasy IIa uczcili Święto Niepodległości. Podjęli różne przedsięwzięcia, które związane były z rozwijaniem i wzmacnianiem tożsamości z krajem.

Poznali bohaterkę opowiadania pt.”O Ani, która pracowała w księgarni”, pochodzące z  książki „Mam gen wolności”. W ciągu całego tygodnia utrwalali podstawowe wiadomości na temat naszego kraju, utrwalali narodowe symbole, wykonali kokardy narodowe techniką orgiami, odczytywali zakodowane informacje, stworzyli krzyżówkę z hasłem – patriotyzm. Wzięli udział w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz  w akcji „Szkoła do Hymnu”.