Gorzka prawda o słodkim cukrze, czyli uczniowie kl. IIa na tropie zdrowia

W ostatnim czasie realizowaliśmy w klasie blok tematyczny o człowieku. Mówiliśmy o budowie człowieka, uczyliśmy się o różnych układach, narządach i ich funkcjach. Okazało się, że ludzkie ciało jest niesamowite! Ciężko nam było uwierzyć, że człowiek składa się z około 206 kości, a jelito cienkie ma średnio 5-6 m długości! Uczyliśmy się też o higienie zębów i zdrowych nawykach żywieniowych. Rozmawialiśmy o tym, co robić, żeby być zdrowym, co jeść, a czego unikać. Nie do końca byliśmy świadomi tego, ile zjadamy cukru jedząc słodycze… I właśnie wtedy pani Danusia wyciągnęła z szafy wagę, wzięła cukier, który wcześniej przynieśliśmy i dała nam woreczki, do których odmierzaliśmy ilość cukru, która jest w najczęściej jedzonych przez nas słodyczach. Zobaczyć to na własne oczy, to niezły szok! Z resztą zobaczcie sami: tablica wisi przy naszej klasie.

Anna Marczuk