Światowy Dzień Łamańców Językowych w Ib

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Łamańców Językowych uczniowie klasy Ib wzięli udział w konkursie recytatorskim pt.: Wierszyki łamiące języki. Celem konkursu, obok rozwijania zainteresowań czytelniczych, było doskonalenie poprawnej wymowy w atmosferze dobrej zabawy.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 12 uczniów, którzy „łamali sobie języki” na trudnych, ale w większości bardzo zabawnych utworach Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje utwory i poradzili sobie naprawdę znakomicie! Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Po długich obradach udało się ich wyłonić zwycięzców:

I miejce zajęła Teodozja Sznajder, która zaprezentowała utwór A. Frączek pt.: „Drzazga”,

II miejsce zajął Damian Boguszewski za recytację wiersza M. Strzałkowskiej pt.: „Kawka”,

III miejsce zajęła Wiktoria Rogalska za prezentację utworu M. Strzałkowskiej pt.: „Czyżyk”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

Katarzyna Jankowska