Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Ib

21 listopada uczniowie klasy Ib po raz pierwszy i na pewno nie ostatni obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dla naszej klasowej społeczności był to wyjątkowy dzień – pełen miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, że to wyjątkowe święto ma już pół wieku i  zostało ustanowione po to, aby przypominać ludziom, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów a także pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Rozmawialiśmy o tym, co to jest życzliwość, uczyliśmy się odróżniać zachowania życzliwe od tych mniej przyjemnych w konkretnych, odgrywanych scenkach sytuacyjnych. Przez cały dzień wszyscy staraliśmy się dużo uśmiechać, być pomocnym i dobrym dla innych, dzielić się pozytywną energią i pokazywać, że życzliwość ma ogromną moc a dobre słowo może zdziałać cuda.

Na naszej tablicy na korytarzu szkolnym „wyrosło” drzewko życzliwości, które wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogli dekorować listkami-serduszkami, na których umieścili wcześniej pozytywne, życzliwe przesłanie lub pozdrowienia. Pod koniec dnia drzewko uginało się od listków!

Życzliwość ma moc! Mamy nadzieję, że ta moc pozostanie z nami na długo … .