Zabawa andrzejkowa oddziału przedszkolnego

Jak na tradycję przystało, w nocy z 29 na 30 listopada obchodzimy Wigilię św. Andrzeja. Z tej okazji 29 listopada również i w naszej szkole odbyła się  zabawa andrzejkowa. Kiedyś w takiej zabawie brały udział tylko i wyłącznie panny. Dziś jest już inaczej. Zabawa andrzejkowa jest dla dzieci i dorosłych, dla przedszkoli i szkół fajnym, wspólnie spędzonym czasem. Tak też się działo w naszej szkole. Nasza zeróweczka i dzieci klas I- III uczestniczyły we wspólnej zabawie. Była część artystyczna, w której dzieci klasy drugiej wprowadziły młodszych kolegów i koleżanki w tradycję wróżb i zabaw andrzejkowych. Był również czas na tradycyjne wróżby z lanego wosku, kart, kostek czy najbardziej chyba znane wyścigi butów. Atrakcji było sporo. Skoczne rytmy i kolorowa oprawa świateł umilały ten wspólny, przyjemnie spędzony czas. Za rok się okaże, czy wywróżona miłość, fortuna czy podróż się sprawdzi, choć jak wszystkim wiadomo to tylko zabawa:):)