Nauka ortografii w klasie 2a

Nauka ortografii to ważny element edukacji wczesnoszkolnej. Na lekcji języka polskiego klasa IIa poznała i utrwalała wyrazy z „ó” niewymiennym. Podczas zajęć zostało wykorzystanych kilka metod na zapamiętanie pisowni nowych wyrazów. Najbardziej podobało się dzieciom odnajdywanie ukrytych na korytarzu szkolnym  karteczek z wyrazami i zapisywanie ich w zeszycie. Należało wykazać się dobrą spostrzegawczością oraz samokontrolą przy ich zapisywaniu. Była też wykreślanka; zabawa ortograficzna na czas, polegająca na dobieraniu wyrazów do ilustracji; wymyślanie śmiesznych zdań z wyrazami z „ó” niewymiennym. Na koniec zajęć, kolejny raz uczniowie wykorzystali na lekcji scrabble.  Tym razem zadaniem grup było ułożenie krzyżówki  z poznanymi wyrazami. Układanie haseł to super sposób, który pozwala dzieciom utrwalić zapis wyrazu, a także daje możliwość treningu umysłu oraz świetnej zabawy.