Dzień Świętego Patryka

1. marca 2023 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. To stare irlandzkie święto obchodzone w wielu miejscach na świecie, wszędzie tam gdzie na skutek emigracji znaleźli się i osiedlili Irlandczycy. I chociaż my nie mamy irlandzkich korzeni postanowiliśmy się w tym dniu dołączyć do obchodów tego święta w myśl zasady: „Everyone’s Irish on St. Patrick’s Day” („Każdy jest Irlandczykiem w Dniu Św. Patryka”). A wszystko po to, aby lepiej poznać i zrozumieć tradycję, historię i kulturę krajów anglojęzycznych.
    Z tego powodu ubraliśmy się w tym dniu na zielono, więc w naszej szkole było zdecydowanie bardziej zielono i wesoło niż zwykle. Niektórzy wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Były zielone stroje, nakrycia głowy, fryzury, makijaże i wszelkiego rodzaju dodatki.
    W szkole odbył się także z tej okazji konkurs plastyczno-językowy, w którym wzięły udział 23 osoby z kl. I-VIII
    Powstało wiele pięknych i pomysłowych prac konkursowych.
    Każdy pretekst jest dobry, żeby się dobrze bawić, a przy okazji nauczyć i dowiedzieć czegoś ciekawego.
    Dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie, pomoc i chęć do wspólnej zabawy!
    Magdalena Konopka-Woźnica