Udział klasy IIa w Akcji # Zdroworosna

Akcja # Zdroworosna jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak ważne jest samodzielne uprawianie warzyw i ich spożywanie. #Zdroworosna inspiruje do postaw proekologicznych, kreatywności i poczucia zadowolenia z  udziału w ogrodniczym eksperymencie. Dzięki zajęciom, dzieci rozpoczęły ciekawą przygodę z ogrodnictwem. Uczą się odpowiedzialności i systematyczności w działaniu. Każde z dzieci wysiało nasionka koperku w doniczkę i dba o nie.

Mamy nadzieję, że dzieciom ogromną radość sprawiać będzie obserwacja wegetacji, możliwość opieki nad roślinkami oraz satysfakcja z uprawy. Niech zobaczą jakie to proste, a zarazem intrygujące zjawisko przyrodnicze – wzrost zdrowego i pełnego witamin koperku. Co więcej, własna uprawa zachęca do spróbowania ziół, warzyw, o które sami dbaliśmy.