Klasa IIa z wizytą w bibliotece szkolnej

Jakiś czas temu byliśmy z wizytą w bibliotece miejskiej w Zielonej. Bardzo nam się spodobała ta wycieczka, dlatego z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie od pani Agnieszki do naszej szkolnej biblioteki. Pani Agnieszka wprowadziła nas w tajniki funkcjonowania tego miejsca, wszak niełatwa to sprawa ogarnąć zbiór książek, które są w posiadaniu szkoły, oraz wszystkie kartoteki czytelników. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób są katalogowane dzieła, jakie są zasady wypożyczania, jakie rodzaje książek są dostępne oraz jakie akcje czytelnicze odbywają się w szkole. Przyznamy, że mimo iż to była nasza kolejna już wizyta w bibliotece, to byliśmy zafascynowani opowieściami pani Agnieszki i mieliśmy do niej mnóstwo pytań. Lekcja minęła niepostrzeżenie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z naszą czytelnią.

Anna Marczuk