Integracja klasy IIa w Domu Zagadek

Kolejny już raz nasza szkoła korzysta z programu „Klasa w Warszawie, Warszawa z klasą”. Dzięki temu możemy skorzystać z dofinansowania na wizyty w instytucjach kultury, nauki, sportu, czyli wybrać się do teatru, muzeów i wszędzie tam, gdzie uczniowie mogą przygotować się do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i uatrakcyjni edukację. W tym roku skorzystaliśmy z warsztatów organizowanych przez Dom Zagadek, które wspierały wspólne działanie, logiczne myślenie i kreatywność. Podzieleni na grupy weszliśmy do dwóch różnych pomieszczeń. Chłopcy do pokoju „Zagadka”, z którego mieli się wydostać odkrywając kolejne tajemnice i rozwiązując zagadki, a dziewczynki do pokoju „Polana”, gdzie działając w podobny sposób musiały znaleźć serce lasu. Przyznamy, że nie było to takie łatwe, ale z niewielką pomocą podpowiedzi i jednym, i drugim udało się wyjść. Wspólne działanie jest satysfakcjonujące, zwłaszcza, że połączenie umiejętności każdego z osobna pokazało nam, że razem tworzy zgrany zespół, który może naprawdę dużo.

Anna Marczuk