Biblioteka przy ul. Podleśnej

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Pani Agnieszka Juszyńska z naszej szkolnej biblioteki, zorganizowali wyjście w miesiącu kwietniu, maju i czerwcu na zajęcia tematyczne do Biblioteki Publicznej w Wesołej mieszczącej się przy ul. Podleśnej.

W zajęciach uczestniczyły klasy 1A, 1B, 2A, 3 i 4, a ich celem było przybliżenie dzieciom biblioteki jako miejsca przyjaznego wszystkim. Tutaj można uciec od codziennych kłopotów, można odpocząć w miłej atmosferze.

W bibliotece się nie ocenia i nie stawia się stopni, znając zainteresowania dzieci, można im podsunąć odpowiednią literaturę, można też zaangażować dzieci w działania właśnie realizowane w bibliotece. I w takich zajęciach uczestniczyli nasi uczniowie. Zajęcia prowadził Animator kultury Pan Paweł Jackiewicz. Były to:

Podchody Biblioteczne – dzieci zamieniły się w tropicieli i zwiedzały przestrzeń biblioteczną. Poznały czym różnią się książki z biblioteki od książek „zwykłych”, rozwiązały takie terminy jak: „porządek alfabetyczny”, „działy tematyczne”,

Bajkowy Alfabet – interaktywne spotkanie z alfabetem. Pod każdą literą ukryty był  bohater/bohaterka z książki, komiksu, z filmu. Dzieci musiały odgadnąć jego imię.

Jak powstaje książka – uczniowie poznali historię druku, sami też wcielili się

w drukarzy. Uczyły się pisać na maszynie do pisania (stary dobry Łucznik!) oraz tworzyły spersonalizowane zakładki do książek. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia biblioteczne i chętnie zaangażowały się w propozycję animatora.