Dzień Gier Planszowych w klasie IIIa

10 października 2023 roku obchodzimy Dzień Gier Planszowych. Celem akcji jest uświadomienie i przypomnienie jak wiele korzyści przynosi nam taki rodzaj gier. Są one wspaniałą odskocznią od światła ekranu komputera i telefonu. To sposób na relaks i ciekawą rozrywkę. Gry planszowe wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni, ćwiczą takie obszary naszego myślenia jak: pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie oraz umiejętność wygrywania i przegrywania.

W tym roku, klasa IIIa po raz drugi włączyła się do akcji CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI. Tego dnia dzieci mogły przynieść do szkoły swoją ulubioną grę. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa z kolegami i koleżankami, ale  również wspaniała lekcja zasad fair play.

Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.