1. września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków.

Klasy wzięły udział w losowaniu i wylosowały następujące kraje:

1a Francja, 1b Hiszpania, 2a Chorwacja, 2b Szwecja, 3a Ukraina, 3b Grecja, 4a Turcja, 5a Czechy,       6a Wielka Brytania, 6b Niemcy, 7a Bułgaria, 7b Cypr, 8a Włochy.

Wszystkie klasy przygotowały projekty w formie plakatów na temat wylosowanego kraju i używanego w nim języka/języków. Klasy młodsze 1-3 umieszczały na swoim plakacie nazwę kraju, jego flagę oraz kilka słów w języku narodowym (pozdrowienia, zwroty grzecznościowe).

Klasy starsze oprócz flagi i kilku słów  pisały na plakatach także interesujące wiadomości i ciekawostki na temat danego kraju.

Projekty przygotowywaliśmy klasowo do 26. września i dekorowaliśmy nimi korytarze szkolne.

Niektórzy uczniowie przebrali się także w  do stroje ludowe/narodowe oraz częstowali przysmakami regionalnymi uczniów pozostałych klas.

Dla klas starszych w tym dniu odbył się quiz wiedzy z języka francuskiego i języka angielskiego. Brali w nim udział uczniowie klas 4-8 na długiej przerwie (12:25-12:45). Klasy 6-8 odpowiadały na pytania dotyczące języka angielskiego i francuskiego. Klasy 4-5 brały udział w toungue twisters (łamacze języka).

1. Września uczciliśmy Europejski Dzień Języków wprowadzając wymianę językowo-kulturową pomiędzy klasami-państwami.

To był czas owocnej pracy i udanej zabawy dzięki pomocy i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej!