STARTUJEMY

Od października 2023 do końca roku szkolnego wystartowały w naszej szkole zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3  i klasy 4-8.  Socjalizacja dzieci i młodzieży nie zawsze idzie gładko, dlatego trening społeczny jest ważny. Kluczowe kompetencje społeczne można rozwijać dzięki m.in. treningowi umiejętności społecznych (TUS). Umiejętności społeczne pomagają w nawiązywaniu przyjaźni i w budowaniu trwałych związków. Ułatwiają funkcjonowanie w szkole, a potem w pracy, ale też w codziennych, życiowych sytuacjach. Badania dowodzą, że prawidłowy rozwój kompetencji społecznych w dzieciństwie zwiększa możliwości poznawcze. Dzięki temu dziecko ma lepsze wyniki w nauce, a w przyszłości lepiej radzi sobie w życiu zawodowym. Pomóżmy naszym uczniom.

Ilona Babulewicz

Katarzyna Kalbarczyk