Mikołajki w zerówce

6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja. Dla naszej zerówki był to wyjatkowy dzień, dzień pełen wrażeń i ogromnych emocji. Zanim jednak tak się stało, dzień wcześniej otrzymaliśmy wiadomość, że w tym dniu odwiedzi nas pewien wyjątkowy gość. I tak się też stało. Z animatorką Śnieżynką grupa z odziału przedszkolnego przygotowała piosenkę na powitanie tajemniczego gościa. Oprócz  części artystycznej były również wspólne zabawy, śpiewy i ciekawe zagadki. Dzieci uczestniczyły również w przedświątecznych warsztatach, podczas których samodzielnie z różnych kolorowych, błyszczących  elementów i ozdób wykonały kompozycję na świąteczny stół  – zimowy domek w szkle. Gdy prace były już gotowe i cieszyły oko ułożone pod choinką , dzieci usłyszały, że ktoś puka do drzwi. W drzwiach pojawił się owy tajemniczy gość – sam Mikołaj. Przyszedł do naszych dzieci mimo nadmiaru spotkać, w czerwonym stroju, ze swoim dużym i tajemniczym worem wypełnionym upominkami.  Radość pojawiła się  na każdej twarzy. Dzieci mimo zaskoczenia przyjęły Mikołaja bardzo ciepło. Zaprowadziły go do przygotowanego specjalnie dla niego miejsca. Wspólnie, wraz z Śnieżynką zatańczyły i zaśpiewały przygotowaną piosenkę, sprawiając  tym samym wiele radości i wzruszeń naszemu gościowi. W czasie tego miłego spotkania każde dziecko otrzymało upominek, miało możliwość porozmawiać z Mikołajem, zapozować do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, zaprezentować swój wiersz lub zaśpiewać krótką piosenkę. Przyszedł jednak czas, aby pożegnać miłego gościa, przybić z nim piątkę i pomachać na pożegnanie. Nic wiecznie trwać nie może.  Na pocieszenie dzieci zabrały się do równie miłej i jednocześnie słodkiej aktywności – dekorowania pierniczków. Każdy ozdabiał swoje cynamonowe pierniczki, tak jak chciał, według własnego pomysłu i smaku. Było na pewno kolorowo i ciekawie, bo dzieci z zerówki zawsze mają wyjątkowe i niepowtarzalne pomysły. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.  Może za rok znów odwiedzi nas ten miły gość:) Oby tak, też się stało. Dzieci z zerówki i Panie tego właśnie życzą każdemu dziecku z naszej szkoły i nie tylko:)