Warsztaty edukacyjne w klasie IIIa – „Od Ziuka do Józefa – komiksowa opowieść o Józefie Piłsudskim”.

21 grudnia odbyły się w naszej klasie warsztaty edukacyjne „Od Ziuka do Józefa – komiksowa opowieść o Józefie Piłsudskim” poprowadzone przez edukatorkę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Dzięki interaktywnemu opowiadaniu wykorzystującemu technikę teatru kamishibai dowiedzieliśmy się, jak młody Józef Piłsudski najchętniej spędzał wolny czas, czy lubił chodzić do szkoły oraz dlaczego państwo Piłsudscy musieli nagle opuścić rodzinny dom. Wiedza o dzieciństwie Ziuka pozwoliła nam na stworzenie własnego komiksu o jego przygodach. Część warsztatowa poprzedzona została wspólnym oglądaniem filmu „Przepis na komiks”, dzięki któremu zgłębiliśmy tajniki warsztatu scenarzysty i rysownika komiksu. Cel naszych zajęć został osiągnięty i pod koniec zajęć mogliśmy pochwalić się przygotowanymi komiksami o życiu małego Ziuka.