Kąty w klasie 5

Kąt – co to jest? Czym jest kąt? Można łatwo wytłumaczyć. Narysuj dwa przecinające się linie,  albo znajdź taki w swoim otoczeniu ( skrzyżowane ołówki, ręce, sznurki itp.). Kąt prosty można znaleźć wszędzie w mieszkaniu, w domu : kąty pokoju, prostokątny stół, prostokątne kafelki w kuchni czy łazience. Kąt ostry to taki, który jest mniejszy od kąta prostego, czy inaczej: „można go zmieścić w kącie prostym”. Kąt rozwarty to taki, w którym mieści się kąt prosty. Nauczycielka matematyki pani Elwira postanowiła się przybliżyć uczniom tematykę trójkątów i pobawić w kreatywne trójkąty z kordonka z klasą 5a. A oto wynik pracy uczniów. Przy okazji uczniowie utrwalali wiedzę na temat kątów.

Kąty są różne, I my o tym już wiemy, Ale czy odróżnić je możemy? No jasne, że tak, Umiemy to zrobić, Na lekcji matematyki Zrobiliśmy modele, A to właściwie dla nas było Mało pracy, a właściwie niewiele.

Katarzyna Kalbarczyk