„Lekki tornister”

W październiku w naszej szkole przeprowadzona została Ogólnopolska Akcja „Lekki tornister”. Wg. wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego plecak i jego zawartość nie powinny przekraczać 10%-15% masy ciała dziecka, a więc nawet w przypadku najstarszych klas wynik ten szacunkowo nie powinien być wyższy niż 7-8 kg. Podobnie jak w ubiegłym roku tegoroczna akcja pokazuje, że nasi uczniowie biją rekordy w podnoszeniu ciężarów.

W klasach 0-3 najwyższy wynik padł w klasie IIIa – 6,8 kg.

W klasach 4-8 i za razem w całej szkole rekordzistą jest uczeń klasy V, którego plecak ważył aż 8 kg. W porównaniu z ubiegłym rokiem to i tak ogromny sukces, ponieważ wtedy rekordzista dźwigał na plecach niemal 20 kg!

Najlżejsze plecaki należą do grupy 0a.

Za pomoc w sprawnym ważeniu tornistrów serdecznie dziękujemy Szkolnemu Kołu Wolontariuszy, którzy czynnie włączyli się w działania.