Dzień Misia

25 XI na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole również świętowaliśmy tą dziecięcą uroczystość. Najpierw panie ogłosiły konkurs plastyczny na najbardziej niezwykły prezent dla solenizanta. Później przygotowaliśmy występy. Następnie chcąc godnie uczcić ten dzień każdy uczeń przyniósł swojego ulubionego pluszaka, spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej i zaczęła się zabawa. Nasz honorowy gość słuchał wierszyków i piosenek wykonanych specjalnie dla niego. Pani Klaudia przeczytała nam bajkę o misiu i przyjaźni. Autorzy wyróżnionych prac konkursowych otrzymali nagrody, a Miś poczęstował wszystkich ciasteczkami ze swoim wizerunkiem. Na koniec wszyscy ruszyli w tan Belgijki i choć nie wyszło nam idealnie, to zabawa była przednia. Po wszystkim udaliśmy się do klas na misiowe kino i oglądaliśmy jedną z pierwszych bajek o przygodach najbardziej znanego pluszaka, czyli Kubusia Puchatka.

Marta Patoka i Anna Marczuk