Plac Wojska Polskiego 28,05-075 Warszawa
22 773 40 03
sekretariat.sp174@eduwarszawa.pl

Klasa IIIa na warsztatach pt.”Historia z kotwicą w tle-Pokój zagadek” . Poznanie historii budynku PASTy.

Klasa IIIa na warsztatach pt.”Historia z kotwicą w tle-Pokój zagadek” . Poznanie historii budynku PASTy.

21 marca  mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Wybraliśmy się do budynku PASTy, gdzie braliśmy udział w zorganizowanej przez tamtejszy Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii (DUCH) grze Escape Room. Zagadki, które musieliśmy rozwiązać, poszukiwanie przedmiotów i przeplatane nimi ciekawostki historyczne pochłonęły nas do reszty. Mogliśmy wcielić się w rolę telefonistek pracujących kiedyś w PASTa, odczytywaliśmy szyfry, a na koniec rozwiązaliśmy test.  Taka forma nauki zdecydowanie przypadła nam do gustu.

Anna Marczuk