Plac Wojska Polskiego 28,05-075 Warszawa
22 773 40 03
sekretariat.sp174@eduwarszawa.pl

Klasa IIIa realizuje kolejny moduł projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”

Klasa IIIa realizuje kolejny moduł projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”

Klasa IIIa zrealizowała V moduł projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki” – Matematyka w budowaniu z klocków.  Tym razem zadanie polegało na ułożeniu konstrukcji z klocków, w której można zaobserwować symetrię i rytm. Uczniowie szukali matematyki zarówno podczas zabaw klockami, jak i w ich wyglądzie. Wszystkim bardzo podobały się przygotowane karty pracy, a najbardziej zliczanie klocków w nietypowych konstrukcjach. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że znajomość zagadnień matematycznych typu symetria, rytmy czy bryły jest pomocna w zabawie i realizowaniu ciekawych projektów związanych z budownictwem. Lekcja była też wspaniałą okazją do budowania pozytywnej atmosfery w zespole klasowym.