Trening Umiejętności Społecznych – warsztaty

W marcu, w zeszłym roku szkolnym 2021/2022 rozpoczęliśmy zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych. To forma pracy z grupą ukierunkowana na uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego. Wspierane są komunikacja (np. umiejętność słuchania, reagowania na wypowiedzi innych, zadawanie pytań), umiejętności prospołeczne ( m.in. nawiązywanie kontaktu wzrokowego, tworzenie i utrzymywanie granic, pomaganie innym), radzenie sobie w trudnych sytuacjach (np. nauka asertywności, proszenie o pomoc) oraz takie sfery, jak emocje (rozpoznawanie, nazywanie, stopniowanie) czy budowanie własnej tożsamości (m.in. odkrywanie swoich cech, mocnych i słabszych stron). W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 1-3 i klas 4-8, a na koniec zajęć w zeszłym roku szkolnym wystawiliśmy prace tematyczne, które wykonali nasi uczniowie.

Ilona Babulewicz

Katarzyna Kalbarczyk