Trening Umiejętności Społecznych – warsztaty w nowym roku szkolnym

W nowym roku szkolnym wystartowaliśmy na nowo. W zajęciach uczestniczą dzieci w tych samych grupach wiekowych. W tym roku szkolnym do już uczestniczących, dołączyli do nas nowe uczennice i uczniowie. To zajęcia grupowe, które mają na celu trenowanie adekwatnych zachowań społecznych, umiejętności komunikacji, współpracy w grupie, naukę przestrzegania zasad, samokontroli, rozumienia i kontrolowania emocji, pracę nad rozwiązywaniem konfliktów. Zajęcia rozwijają pozytywną motywację, wiarę we własne możliwości i poczucie własnej wartości, a także kształtują empatię oraz wzajemny szacunek. Tak jak i w zeszłym roku szkolnym, umiejętności społeczne będą ćwiczone poprzez zabawę oraz zadania do wykonania na miarę możliwości każdego z uczestników oraz możliwość doświadczania sytuacji społecznych w bezpiecznych warunkach warsztatowych. Na zakończenie warsztatów pochwalimy się osiągnięciami naszych dzieciaków i młodzieży.

Ilona Babulewicz

Katarzyna Kalbarczyk