Kolorowe kredki

Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło w zeszłym roku szkolnym do akcji „Kolorowe kredki”. Była i jest to nadal nieskomplikowana akcja. Zbiera się kredki ołówkowe i świecowe. Zbierając je można pomóc dzieciom przebywającym w szpitalach, a pieniądze z przetworzonych kredek przeznacza się na różne cele charytatywne. Zebrane kredki zostają posegregowane przez wolontariuszy i zatemperowane. Z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, które zapełniane są odrestaurowanymi kredkami. Następnie są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Kredki ołówkowe, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcje charytatywne. Kredki świecowe wolontariusze przetapiają i tworzą nowe kredki o różnych kształtach. Dzięki temu kredki zyskują drugie życie  i mogą znowu rysować. No i tak ze znanych nam od lat kredek powstają nowe twory, a uczniowie naszej szkoło chcąc uczestniczyć w tej akcji, poprzynosili kredki. Dziękujemy wszystkim, a paczkę spakowaną przez Marcina wolontariusza przesyłamy na adres organizatora akcji.

Katarzyna Kalbarczyk