Funkcjonalne osiedle – projekt klasy 6a i 6b

Jak według szóstoklasistów powinno wyglądać osiedle mieszkaniowe? Uczniowie klas VI w ramach zajęć techniki , pracowali metodą projektu i wykonywali makiety osiedla mieszkaniowego. Wykazali się przy tym wielką pomysłowością i inwencją twórczą, wcielając się w architektów i projektując osiedle wraz z całą infrastrukturą, a później wykonując makiety według przygotowanych pomysłów, wykorzystując różne materiały. Uczniowie podzielili się obowiązkami i odpowiedzialnością za swoją część pracy. Całościowa makieta każdej z klas była zwieńczeniem pracy poszczególnych grup.  Efektem końcowym są nie tylko makiety, ale również rozbudzenie ciekawości świata, zaradności i wzbogacenie wiedzy i umiejętności praktycznych. W czasie realizacji projektu słychać było żywe dyskusje, chętnie okazywano wzajemną pomoc oraz współpracę. Pracę młodych architektów, możemy podziwiać na zdjęciach.

Nauczyciel techniki

Ewa Radosz