Spotkanie uczniów klasy IIa z panią Katarzyną Kilczuk

19 września odwiedził nas wyjątkowy gość – pani Kasia, która jest autorką książek dla dzieci. W czasie spotkania opowiadała nam o swojej pracy, o tym jak zaczęła pisać i o swoich pomysłach. Dowiedzieliśmy się, że pani Kasia niektóre postaci wzorują na swoich najbliższych, a największą trudnością jest dla Niej często wymyślanie imion dla bohaterów. Obejrzeliśmy oryginalną ilustrację do jednej z książek i poznaliśmy historię Fiolki, bohaterki książki „Potworna sprawa”. Potem oswajaliśmy się z potworami, które wcale nie muszą być takie złe. Rysowaliśmy śmieszne postaci inspirując siebie nawzajem. Na koniec zasypaliśmy panią Kasię masą pytań, na które cierpliwie odpowiedziała. Po wszystkim część z nas zdecydowała się na zakup książek. Bardzo dziękujemy pani Kasi za to ciekawe spotkanie!

Anna Marczuk